Jak wyglądają nasze projekty ogrodów?

Wiemy, że projektowanie ogrodów to złożony proces, a dobrze zaprojektowany ogród zapewnia przyjemność zarówno właścicielowi jak i jego gościom, dlatego zwracamy uwagę na wiele czynników, począwszy od rozpoznania charakteru danego miejsca, przez poznanie warunków glebowych, aż po odpowiedni wybór roślin, elementów małej architektury i oświetlenia. Projekty ogrodów, które wykonujemy są przemyślane i przedyskutowane z naszymi klientami, aby cieszyli się oni rozwiązaniami i dobrze się w nim czuli.

Podczas projektowania ogrodów, konsultujemy się z architektami krajobrazów, z którymi współpracujemy. Pozwala nam to spojrzeć szerzej na każdą przestrzeń, zaproponować ciekawe rośliny i elementy małej architektury. W czasie tworzenia, stale rozmawiamy i dyskutujemy nasze pomysły z klientami. Staramy się dobrać odpowiednie rozwiązania, aby późniejsza pielęgnacja ogrodów była łatwa i przyjemna dla naszych klientów.

Zajmujemy się kompleksowym podejściem do projektowania ogrodu– od projektu po wykonanie. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, projektując i zakładając ogrody na terenie Dolnego Śląska. Naszą pracę opieramy na wiedzy i doświadczeniu, które zdobyliśmy podczas wieloletniego obcowania wśród roślin. Zanim zaczniemy prace, staramy się poznać ogród, którym będziemy się opiekować. Rozmawiamy z jego właścicielami i ustalamy szczegóły, które pozwolą nam jeszcze lepiej wykonywać nasze obowiązki.

Kompleksowe projekty ogrodów

Zajmujemy się szeroko rozumianą pielęgnacją zieleni zarówno przy obiektach biznesowych, jak i ogrodach przydomowych. Wykonując projekty ogrodów, posługujemy się profesjonalnym sprzętem, który pozwala nam dokładnie pielęgnować rośliny. W ramach naszych usług pielęgnacyjnych wykonujemy prace:

  • pielęgnacja i renowacja trawników,
  • odchwaszczanie,
  • cięcie i formowanie roślin,
  • nawożenie roślin,
  • zwalczanie chorób i szkodników,
  • grabienie liści,
  • sprzątanie ciągów komunikacyjnych,
  • renowacja elementów małej architektury

i wiele innych prac.

Zielona Strefa to gwarancja dobrej jakości w projektowaniu, zakładaniu i pielęgnacji zieleni w ogrodach i przestrzeniach publicznych. To profesjonalny zespół, który ceni sobie kontakt z klientem i dzieli swoją pasję do roślin. Wybierając nas, możesz mieć pewność, że zrobimy wszystko, aby sprostać zadaniu i przygotujemy najlepsze projekty ogrodów. Wrocław to główny obszar naszych działań. Nie oznacza to jednak, że nie świadczymy usług w innych miastach na terenie Dolnego Śląska.

Projektowanie ogrodów nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia w tym zakresie. Aby dobrze zaprojektować ogród trzeba wiedzieć, które rośliny dobrze się ze sobą komponują, jaką osiągają wysokość, czego potrzebują, by się przyjąć, a także, kiedy kwitną i jak je utrzymać bez względu na warunki atmosferyczne. Jeżeli chodzi o projektowanie ogrodów Wrocław to miasto, w którym działamy od lat, a im więcej i częściej projektujemy ogrody we Wrocławiu, tym kolejne zadania stają się dla nas łatwiejsze. W kwestii takiej jak projekty ogrodów Wrocław to dla nas szczególne miasto również dlatego, że właśnie tutaj mieliśmy okazję pracować nad najbardziej wymagającymi projektami.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że we Wrocławiu projekty ogrodów przez nas wykonywane są bardzo zróżnicowane pod względem możliwości, na jakie pozwala charakter zabudowy w otoczeniu. W tym wypadku mamy do czynienia nie tylko z dużymi ogrodami przy domach wolnostojących, ale też coraz częściej projektujemy niewielkie ogrody we Wrocławiu w zabudowie szeregowej, czy nawet ogródki przylegające do mieszkań parterowych w nowoczesnych blokach, które licznie powstają na obrzeżach. Cieszymy się, że coraz więcej osób decydujących się na kupno nieruchomości w dużym mieście może mieć dostęp do własnego kawałka zieleni. W każdym przypadku chętnie podejmujemy współpracę i dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć ogród z prawdziwego zdarzenia, który będzie odpowiednio służył domownikom.

Co więcej, zaprojektowanie zachwycającego ogrodu we Wrocławiu czy w jakimkolwiek innym mieście wymaga dokładnej znajomości nie tylko pielęgnacji zieleni, ale także trendów w aranżacji. Nasz architekt jest w stanie znaleźć takie rozwiązania, które pomogą spełnić marzenia o pięknym, przytulnym i wygodnym zielonym zakątku zgodnie z kierunkami, jakie wyznacza moda w ogrodnictwie, ściśle związana ze współczesnym sposobem funkcjonowania człowieka. Projektowanie ogrodów we Wrocławiu to przecież o wiele więcej niż narysowanie kilku estetycznie wyglądających drzewek czy kwiatów.