Założenie ogrodu to dopiero początek

Każdy, nawet najlepiej zaprojektowany ogród wymaga należytej pielęgnacji i opieki, aby zachwycał pięknem i był praktyczny dla wszystkich osób, które z niego korzystają. Bardzo często nasi klienci decydują się na powierzenie nam pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu, które także my aranżowaliśmy i zakładaliśmy. Takie rozwiązanie daje pewność, że ogród będzie zadbany pod każdym względem. W ten sposób nie tylko na długo zachowa swoje piękno, ale będzie stawał się coraz bardziej okazały.

Na pielęgnację zieleni we Wrocławiu czy w każdym innym mieście składa się szereg czynności. Są one zmienne w zależności od wielu czynników, takich jak:

 • Charakter ogrodu – czy jest to teren przydomowy, osiedlowy, miejski? Jakim celom służy? Jakie spełnia funkcje? Kto z niego korzysta?
 • Wielkość terenu – potrzeby pielęgnacyjne będą zależały od tego, czy to mały ogródek, czy rozległy obszar zieleni.
 • Pora roku – każdy okres rządzi się swoimi prawami i potrzebami, a odpowiednia pielęgnacja musi brać ten fakt pod uwagę.
 • Gatunki roślin – opieka nad ogrodem musi uwzględniać wymagania konkretnych roślin.
 • Oczekiwania właściciela – kluczową sprawą jest rozmowa z właścicielem ogrodu odnośnie życzeń i preferencji związanych z pielęgnacją ogrodu.

Nie ma jednego sposobu na uzyskanie atrakcyjnego ogrodu. Każda przydomowa przestrzeń jest inna i wymaga specjalnego traktowania. Niezbędne okaże się więc indywidualne podejście do zlecenia. Pośród bogatego doświadczenia, jakie posiadamy – obok aranżacji i zakładania ogrodów – znajduje się również pielęgnacja ogrodów Wrocław i Dolny Śląsk to region, gdzie z przyjemnością podejmujemy się zleceń.

Coraz szersze grono osób docenia, jak spektakularne efekty daje profesjonalnie prowadzona pielęgnacja zieleni Wrocław jest miastem dającym wiele możliwości w zakresie doboru firm podejmujących się takich zadań. Przed podjęciem decyzji, którą z nich wybrać, warto zapoznać się ze szczegółową ofertą, z opiniami i reprezentowanym doświadczeniem.

Jako Zielona Strefa możemy poszczycić się różnorodnymi realizacjami i biegłością w tematyce pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu oraz w innych miejscowościach. Połączenie szerokiej wiedzy z długoletnią praktyką i zamiłowaniem do ogrodów, pozwala nam na oferowanie klientom usług na najwyższym poziomie.

Widzisz, że Twoja przydomowa zieleń potrzebuje odświeżenia i wprowadzenia nowego porządku? Chciałbyś, żeby Twój ogród miał zagwarantowaną profesjonalną pielęgnację? A może potrzebujesz, by jedynie niektóre z prac wykonane były przez fachowców? Jeżeli jesteś zainteresowany pielęgnacją ogrodów we Wrocławiu bądź w okolicach, zachęcamy do kontaktu z Zieloną Strefą! Niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby związane z opieką nad ogrodem, możemy Ci pomóc. Świadczymy bezpłatne porady oraz niezobowiązujące konsultacje. Podczas nich chętnie opowiemy, na jaką pomoc z naszej strony możesz liczyć i sam zdecydujesz, czy współpraca z nami to rozwiązanie dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby prywatne, ale także firmy i instytucje. Z przyjemnością podejmiemy się każdego zlecenia w zakresie pielęgnacji zieleni we Wrocławiu i pobliskich miejscowościach.

Zajmujemy się zakładaniem ogrodów we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska. Jesteśmy zespołem pełnym pomysłów i rozwiązań dla otaczającej nas przestrzeni. Dbamy o to, aby każdy ogród był odzwierciedleniem jego właścicieli. Wierzymy, że dzięki naszej pracy przyczyniamy się do tworzenia lepszych miejsc w otoczeniu zieleni i przyrody.

To na czym znamy się najlepiej to właśnie ogrodnictwo i zakładanie ogrodów. Wrocław i okolice to wspaniałe tereny, które zdecydowanie wymagają naszej interwencji. Wykonujemy zarówno ogrody przydomowe, jak i ogrody biznesowe, restauracyjne i inne. Projektujemy i instalujemy systemy nawadniające, korzystając z produktów najlepszych producentów.

Zakładając ogrody, kierujemy się przede wszystkim zadowoleniem naszych klientów, z którymi często analizujemy nasze rozwiązania. Wszystko po to, aby uzyskać przestrzeń, w której dobrze czuje się każdy, kto w niej przebywa. Podczas naszej pracy, współpracujemy z wieloma firmami z Wrocławia świadczących usługi ogrodnicze, budowlane, a także z wieloma szkółkarzami i polskimi bonsaistami.

Proces zakładania ogrodów w naszej firmie przebiega następująco:

 • Robimy wstępne oględziny obszaru, dokonujemy pomiarów potrzebnych do sporządzenia planu działki, rozmawiamy o zapotrzebowaniu i pomysłach naszych klientów.
 • Sporządzamy projekt ogrodu
 • Po sporządzeniu projektu ogrodu, spotykamy się i omawiamy szczegóły dotyczące zaproponowanych rozwiązań. Jeśli nie ma żadnych uwag, ustalamy termin rozpoczęcia prac.
 • Zaczynamy prace i zakładamy ogród zgodnie z wytycznymi projektowymi
 • Po zakończeniu prac dokonujemy odbioru robót.

Cały czas jesteśmy dostępni dla klienta. Zarówno przed założeniem ogrodu, jak i po skończeniu prac. Doradzamy jak dbać o rośliny oraz oferujemy opiekę nad ogrodem. Dbamy o nasze relacje z innymi ludźmi, ponieważ daje nam to fundament pod miłą i efektywną współpracę. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, które pozwalają nam się rozwijać, a przez to pomagają nam lepiej wykonywać swoją pracę. To wszystko sprawia, że nasza firma staje się gwarantem dobrej jakości podczas procesu, jakim jest zakładanie ogrodów.

Aranżacja, zakładanie i pielęgnacja ogrodów to dla nas zdecydowanie coś więcej niż zwykła praca. Udało nam się połączyć nasze zainteresowania z wykonywaniem aktywności zawodowej, dzięki czemu nasi klienci mają pewność, że do realizacji każdego zamówienia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Wielką satysfakcję sprawia nam prowadzenie całego procesu, jakim jest zakładanie ogrodów Wrocław i region Dolnego Śląska to główny obszar naszej działalności. Zawsze starannie planujemy cały proces, wyznaczając kolejne etapy jego realizacji. Zarówno nasi klienci, jak i my sami, z radością obserwujemy, jak wcielane są w życie kolejne fazy powstawania pięknych terenów zielonych. Każda z nich ma duże znaczenie i wpływ na efekt końcowy, więc musi być przeprowadzana z należytą pieczołowitością. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby prace te powierzyć sprawdzonej i rzetelniej firmie.

Gwarantujemy naszym klientom w pełni profesjonalne zakładanie ogrodów na terenie Wrocławia i okolic. Zielona Strefa to pewność:

 • wieloletniego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy,
 • odpowiedniego doboru kolejnych etapów inwestycji,
 • dostosowania procesu do oczekiwań i potrzeb klienta,
 • precyzyjnej i kompleksowej realizacji procesu,
 • współpracy z najlepszymi dostawcami,
 • najwyższej jakości wykonywanych usług,
 • atrakcyjnych cen,
 • terminowego wywiązywania się z ustalonych zadań,
 • miłej atmosfery przy współpracy.

Dobrze zaprojektowany ogród powinien harmonijnie wpisywać się w obszar, na którym powstaje. Dbamy o indywidualne podejście do każdej realizacji, bo wiemy, jak ważną rolę odgrywa ogród. Robimy wszystko, aby dla naszych klientów stworzyć przestrzeń funkcjonalną pod wieloma względami, dającą możliwość relaksu i zabawy. Podobnie dzieje się, gdy zakładamy ogrody na osiedlach czy terenach miejskich, bierzemy pod uwagę, jakie będą potrzeby mieszkańców i oczekiwania inwestora.

Zaufało nam już wielu klientów prywatnych, instytucjonalnych oraz firm. Mamy doświadczenie w zakładaniu niewielkich ogrodów, jak i rozległych przestrzeni terenów zielonych. Z racji tego, że świadczymy kompleksowe usługi, nasi klienci mogą powierzyć nam całościowe wykonawstwo od samego początku, aż do pełnej realizacji i ewentualnie także późniejszej pielęgnacji ogrodu. Coraz więcej osób decyduje się na fachowe i całościowo przeprowadzone zakładanie ogrodów Wrocław oferuje wiele możliwości w tym zakresie, jednak decydując się na wybór konkretnej firmy, warto dokładnie sprawdzić, czy może poszczycić się dobrymi opiniami  i różnorodnymi realizacjami.

Jeśli jesteś zainteresowany zakładaniem ogrodów we Wrocławiu bądź w okolicach, zapraszamy do Zielonej Strefy! Bez względu na to, czy chciałbyś stworzyć ogród od podstaw, czy zależy Ci na dokonaniu metamorfozy już istniejącego, nie czekaj ani chwili dłużej i skontaktuj się z nami! Proponujemy bezpłatne porady i niezobowiązujące konsultacje. Dzięki nim możesz nas lepiej poznać – powiemy, jakie rozwiązania możemy Ci zaproponować, a Ty podejmiesz decyzję, czy chciałbyś z nami współpracować.

PIELEGNACJA OGRODÓW

Często przejeżdżając ulicami miasta możemy zauważyć duże działki z pięknymi domami, wspaniałą architekturą i jednocześnie zaniedbanym, wymagającym pielęgnacji, zachwaszczonym ogrodem. Taki widok sprawia, że mamy ochotę zrobić to, co należałoby zrobić, czyli krótko mówiąc doprowadzić go do ładu, a więc zając się kompleksową pielęgnacją ogrodu. Wynika to z tego, że dla nas ogród jest wizytówką jego właściciela. Dlatego dbamy o to, aby prezentował się jak najlepiej.

Pielęgnacja zieleni

Pielęgnujemy ogrody we Wrocławiu i okolicach. W naszej ofercie znajdują się takie prace, jak:

 • sadzenie drzew i krzewów,
 • cięcia sanitarne oraz formowanie krzewów i drzew,
 • kompleksowa pielęgnacja ogrodów
 • odchwaszczanie ogrodu,
 • nawożenie i ochronę roślin
 • sprzątanie ogrodu
 • odśnieżanie posesji
 • i inne prace niekoniecznie związane z ogrodem, ustalane bezpośrednio z klientem.

Stała opieka nad ogrodem

Jeśli chcesz mieć ogród zadbany przez cały rok, musisz liczyć się z tym, że pochłonie on dużo wolnego czasu. Wychodzimy temu naprzeciw i oferujemy usługę zwaną pielęgnacja ogrodów. To Ty ustalasz częstotliwość wizyt i zakres naszych prac. Powierzając swój ogród w nasze ręce dajesz nam możliwość jego stałego doglądania, przez co możemy odpowiednio wcześnie wykrywać i zwalczać choroby i szkodniki na roślinach. Będąc w ogrodzie regularnie możemy go poznać, przez co jeszcze lepiej świadczyć nasze usługi pielęgnacji zieleni.

Sezonowe prace w ogrodzie

Wykonujemy je głównie wiosną, kiedy ogród dopiero „budzi się” po zimie, oraz jesienią, gdy trzeba go do zimy przygotować. Takie prace zazwyczaj są bardziej intensywne ze względu na dużą ilość prac, jakie trzeba wykonać po i przed zimą. Pielęgnacja zieleni w tym okresie jest niezwykle ważnym elementem.

Jednorazowa pielęgnacja zieleni

Jeśli dbasz o ogród samodzielnie i potrzebujesz pomocy w pewnych jego aspektach, możesz skorzystać z usługi jednorazowej pielęgnacji ogrodu. Przyjedziemy, wykonamy umówione prace, obejrzymy Twój „zielony zakątek” i doradzimy, jak lepiej o niego dbać.