Firma Zielona Strefa oferuje szereg usług ogrodniczych we Wrocławiu, które z pewnością spełnią oczekiwania naszych klientów. Nasz wieloletnie doświadczenie pozwala nam zagwarantować terminowe i rzetelne wykonanie powierzonych nam zadań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której przedstawiamy nasze kompleksowe usługi ogrodnicze. Wrocław to miasto w którym od dawna dbamy o zielone tereny. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie naszych usług ogrodniczych, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązanie dla Naszych klientów.

Zieleń to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja, dlatego też do każdego zadania podchodzimy z niesamowitym zaangażowaniem i dajemy z siebie wszystko, aby efekt końcowy przerósł wszelkie oczekiwania. Poniżej prezentujemy nasze usługi ogrodnicze:

Aranżacja ogrodów
Nasz dział projektowy zajmuje się tworzeniem planów ogrodów i zieleni miejskiej. Wykonujemy kompleksowe projekty w oparciu o najnowsze trendy i doświadczenie zdobyte przez wiele lat obcowania wśród roślin. Nasze realizacje są przemyślane zarówno z punktu widzenia praktycznego, technicznego, z zachowaniem równowagi pomiędzy projektowaną roślinnością, a strukturami architektonicznymi i stanowią połączenie kreatywnej myśli z funkcjonalną wygodą.

Zakładanie ogrodów
Zakładamy ogrody i zieleń miejską zgodnie z założeniami projektowymi. Realizujemy ogrody zarówno według naszych projektów, jak i założeń klienta. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu całego zespołu przeprowadzimy Cię poprzez proces budowy ogrodu. Nasze bogate doświadczenie pozwoli uniknąć Ci kosztownych błędów podczas budowy ogrodu oraz w jego późniejszym użytkowaniu.

Pielęgnacja ogrodów

Zajmujemy się całoroczną pielęgnacją ogrodów. Budzimy ogrody wiosną a jesienią wykonujemy prace porządkowe i przygotowujemy ogrody do zimy. Przycinamy i formujemy drzewa i krzewy, doradzamy w zakresie pielęgnacji roślin, zajmujemy się zwalczaniem chwastów i ochroną roślin.  Oferujemy zarówno jednorazowe wizyty, jak i stałą opiekę nad ogrodem.

Serwis i formowanie roślin

Kształtujemy rośliny w określone formy. Przycinamy i formujemy żywopłoty, tworzymy stożki, kule i spirale z roślin ozdobnych. Zajmujemy się również formowaniem "Niwaki", czyli bonsai ogrodowych.

usługi ogrodnicze we Wrocławiu

 

Jeżeli chodzi o usługi ogrodnicze Wrocław i okolice to obszar, gdzie działamy od lat i możemy pochwalić się nie tylko dużym doświadczeniem, ale też zdobytym zaufaniem klientów, między innymi z uwagi na kompleksową ofertę zapewnioną przez najlepszych profesjonalistów w branży. W dziedzinie takiej jak usługi ogrodnicze Wrocław to miasto, w którym możemy zaproponować pełen wachlarz prac koniecznych do tego, aby stworzyć piękny ogród, ale też utrzymać go rękami fachowców.

Pierwszym krokiem jest wykonanie projektu ogrodu. Architekci Zielonej Strefy wykonują graficzne projekty przedstawiające koncepcje zagospodarowania nowych ogrodów i innych terenów zielonych bądź rearanżacji już istniejących. Następnie pomagamy w urzeczywistnianiu przedstawionych pomysłów, zakładając ogrody zgodnie z wytycznymi projektowymi. Czuwamy nad realizacją projektu i oferujemy wszelkie prace niezbędne do budowy ogrodu.

Dzięki naszym usługom ogrodniczym we Wrocławiu nawet najbardziej śmiałe marzenia o aranżacji ogrodów zamieniają się w rzeczywistość. Zespół Zielonej Strefy dba o to, aby klient nie musiał martwić się o znalezienie wykonawców. Nasze bogate doświadczenie pozwoli zaoszczędzić czas i szybko przejść przez cały proces budowy, a także ustrzec się przed zbędnymi kosztami zarówno przy powstawaniu ogrodu, jak i na etapie jego późniejszego utrzymania. Jesteśmy też w stanie zapewnić usługi w zakresie nawadniania ogrodów i terenów zielonych, począwszy od projektowania automatycznych systemów nawadniania, poprzez montaż systemów, aż po przeszkolenie klientów w ich obsłudze. Chętnie doradzamy przy wyborze najlepszych rozwiązań technologicznych do ogrodu od sprawdzonych producentów.

Zwracamy uwagę, że każdy ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego świadczymy usługi ogrodnicze we Wrocławiu na miarę potrzeb naszych klientów. Na kompleksową opiekę nad ogrodem składają się prace sezonowe dotyczące pielęgnacji roślin, prace związane z przygotowaniem ogrodu do zimy i prace porządkowe pozwalające przywrócić piękno ogrodu wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni. Naszą specjalnością jest też serwis i formowanie roślin. Precyzyjnie uformowane krzewy w większej ilości mogą służyć za eleganckie ogrodzenie terenu, a z kolei te posadzone samotnie przy wejściu do domu czy w ogrodzie na tle innych roślin mogą stanowić niesamowitą dekorację, przypominającą niemal dzieło sztuki. Bez względu na wybór kompozycji, uzyskanie kreślonego kształtu oraz jego późniejsze zachowanie wymaga dużych nakładów pracy z przycinaniem gałęzi i liści oraz układaniem młodych pędów. Do tego potrzebna jest jeszcze wyobraźnia, aby stworzyć roślinną rzeźbę. Specjaliści Zielonej Strefy doskonale wiedzą, jak kształtować rośliny, aby nadać im niezwykły charakter poprzez formę łączącą w sobie naturalny urok z geometryczną dokładnością.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą projektowania, zakładania i pielęgnacji zieleni. Nasze usługi ogrodnicze we Wrocławiu są skierowane do osób prywatnych, jak również do firm i instytucji.