Często przejeżdżając ulicami miasta możemy zauważyć duże działki z pięknymi domami, wspaniałą architekturą i jednocześnie zaniedbanym, wymagającym pielęgnacji, zachwaszczonym ogrodem. Taki widok sprawia, że mamy ochotę zrobić to, co należałoby zrobić, czyli krótko mówiąc doprowadzić go do ładu, a więc zając się kompleksową pielęgnacją ogrodu. Wynika to z tego, że dla nas ogród jest wizytówką jego właściciela. Dlatego dbamy o to, aby prezentował się jak najlepiej.

Pielęgnacja zieleni

Pielęgnujemy ogrody we Wrocławiu i okolicach. W naszej ofercie znajdują się takie prace, jak:

 • sadzenie drzew i krzewów,
 • cięcia sanitarne oraz formowanie krzewów i drzew,
 • kompleksowa pielęgnacja ogrodów
 • odchwaszczanie ogrodu,
 • nawożenie i ochronę roślin
 • sprzątanie ogrodu
 • odśnieżanie posesji
 • i inne prace niekoniecznie związane z ogrodem, ustalane bezpośrednio z klientem.

Stała opieka nad ogrodem

Jeśli chcesz mieć ogród zadbany przez cały rok, musisz liczyć się z tym, że pochłonie on dużo wolnego czasu. Wychodzimy temu naprzeciw i oferujemy usługę zwaną pielęgnacja ogrodów. To Ty ustalasz częstotliwość wizyt i zakres naszych prac. Powierzając swój ogród w nasze ręce dajesz nam możliwość jego stałego doglądania, przez co możemy odpowiednio wcześnie wykrywać i zwalczać choroby i szkodniki na roślinach. Będąc w ogrodzie regularnie możemy go poznać, przez co jeszcze lepiej świadczyć nasze usługi pielęgnacji zieleni.

Sezonowe prace w ogrodzie

Wykonujemy je głównie wiosną, kiedy ogród dopiero „budzi się” po zimie, oraz jesienią, gdy trzeba go do zimy przygotować. Takie prace zazwyczaj są bardziej intensywne ze względu na dużą ilość prac, jakie trzeba wykonać po i przed zimą. Pielęgnacja zieleni w tym okresie jest niezwykle ważnym elementem.

Jednorazowa pielęgnacja zieleni

Jeśli dbasz o ogród samodzielnie i potrzebujesz pomocy w pewnych jego aspektach, możesz skorzystać z usługi jednorazowej pielęgnacji ogrodu. Przyjedziemy, wykonamy umówione prace, obejrzymy Twój "zielony zakątek" i doradzimy, jak lepiej o niego dbać.

Założenie ogrodu to dopiero początek

Każdy, nawet najlepiej zaprojektowany ogród wymaga należytej pielęgnacji i opieki, aby zachwycał pięknem i był praktyczny dla wszystkich osób, które z niego korzystają. Bardzo często nasi klienci decydują się na powierzenie nam pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu, które także my aranżowaliśmy i zakładaliśmy. Takie rozwiązanie daje pewność, że ogród będzie zadbany pod każdym względem. W ten sposób nie tylko na długo zachowa swoje piękno, ale będzie stawał się coraz bardziej okazały.

Na pielęgnację zieleni we Wrocławiu czy w każdym innym mieście składa się szereg czynności. Są one zmienne w zależności od wielu czynników, takich jak:

 • Charakter ogrodu – czy jest to teren przydomowy, osiedlowy, miejski? Jakim celom służy? Jakie spełnia funkcje? Kto z niego korzysta?
 • Wielkość terenu – potrzeby pielęgnacyjne będą zależały od tego, czy to mały ogródek, czy rozległy obszar zieleni.
 • Pora roku – każdy okres rządzi się swoimi prawami i potrzebami, a odpowiednia pielęgnacja musi brać ten fakt pod uwagę.
 • Gatunki roślin – opieka nad ogrodem musi uwzględniać wymagania konkretnych roślin.
 • Oczekiwania właściciela – kluczową sprawą jest rozmowa z właścicielem ogrodu odnośnie życzeń i preferencji związanych z pielęgnacją ogrodu.

Nie ma jednego sposobu na uzyskanie atrakcyjnego ogrodu. Każda przydomowa przestrzeń jest inna i wymaga specjalnego traktowania. Niezbędne okaże się więc indywidualne podejście do zlecenia. Pośród bogatego doświadczenia, jakie posiadamy – obok aranżacji i zakładania ogrodów – znajduje się również pielęgnacja ogrodów Wrocław i Dolny Śląsk to region, gdzie z przyjemnością podejmujemy się zleceń.

Coraz szersze grono osób docenia, jak spektakularne efekty daje profesjonalnie prowadzona pielęgnacja zieleni Wrocław jest miastem dającym wiele możliwości w zakresie doboru firm podejmujących się takich zadań. Przed podjęciem decyzji, którą z nich wybrać, warto zapoznać się ze szczegółową ofertą, z opiniami i reprezentowanym doświadczeniem.

Jako Zielona Strefa możemy poszczycić się różnorodnymi realizacjami i biegłością w tematyce pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu oraz w innych miejscowościach. Połączenie szerokiej wiedzy z długoletnią praktyką i zamiłowaniem do ogrodów, pozwala nam na oferowanie klientom usług na najwyższym poziomie.

Widzisz, że Twoja przydomowa zieleń potrzebuje odświeżenia i wprowadzenia nowego porządku? Chciałbyś, żeby Twój ogród miał zagwarantowaną profesjonalną pielęgnację? A może potrzebujesz, by jedynie niektóre z prac wykonane były przez fachowców? Jeżeli jesteś zainteresowany pielęgnacją ogrodów we Wrocławiu bądź w okolicach, zachęcamy do kontaktu z Zieloną Strefą! Niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby związane z opieką nad ogrodem, możemy Ci pomóc. Świadczymy bezpłatne porady oraz niezobowiązujące konsultacje. Podczas nich chętnie opowiemy, na jaką pomoc z naszej strony możesz liczyć i sam zdecydujesz, czy współpraca z nami to rozwiązanie dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby prywatne, ale także firmy i instytucje. Z przyjemnością podejmiemy się każdego zlecenia w zakresie pielęgnacji zieleni we Wrocławiu i pobliskich miejscowościach.

Zobacz również:
Projekty ogrodów | Zakładanie ogrodu | Aranżacja ogrodu